شرکت آمیکو توسط بخش خصوصی و در سال 1989 تاسیس شد هدف از تاسیس و تولید کامیون، کامیونت، تراکتور و تجهیزات کشاورزی بود.

شرکت آمیکو پس از جا افتادن و پیدا کردن مشتریان خود شروع به تولید موتور سیکلت کرد و خط تولید آن را ساخت حدود 30 سال پیش این شرکت اولین موتور سیکلت خود را به بازار عرضه کرد این شرکت پس از گذشت چند سال شروع به فعالیت با دیگر شرکت ها کرد و نهوه فعالیت او به این صورت بود که ماشین های شرکت های دیگر را به صورت کلی مونتاژ می‌کرد.

آمیکو جایگاه جهانی خود را به دست آورد و ثبت نام به عنوان آمیکو توانست به 32 کشور جهان با حفظ محصولات با اتخاذ روش های مدرک مدیریت کیفیت و اجرای آن ها توانسته است اعتماد مشتریان خود را جلب کند.

تمام واحد‌های تحقیقاتی شرکت آمیکو توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تایید شده و دارای کیفیت مناسب محصولات می‌‌باشند نه تنها ایران بلکه دیگر کشور های جهان هم این شرکت را از لحاظ کیفیت تایید می‌کنند.

شرکت های زیرمجموعه AMICO Industrial Group از طریق گام های موفقیت در تامین محصولات داخلی و بین المللی با محصولات با کیفیت خود پیشرفت کرده اند و افتخار می کنند که در این روند عناوین و جوایز زیادی کسب کردند.

علاوه بر داشتن مهر و موم استاندارد ملی در تمام محصولات خود و در راستای هدف نهایی تولید با بالاترین کیفیت، AMICO آزمایشگاه های پیشرفته مجهز به سیستم های تست و کنترل کیفیت را برای اطمینان از رعایت تمام محصولات خود با آخرین استانداردهای جهانی است.

گروه آمیکو: گروه آمیکو توانست در جلفا منطقه ای در ایران ثبت شرکت کند این شرکت تمرکز خود را بیشتر بر روی کامیونت ها و کامیون های سنگی ن گذاشته و ماشین های سنگین تولید می‌کند.