شرکت بنز

شرکت خودرو سازی المانی است در زمینه انواع خودرو کامیون و اتوبوس و موتور های درون سوز فعالیت دارد .شرکت بنز درسال 1926 تاسیس شد این شرکت از ادغام دوشرکت آلمانی بنز اند سی و دایملر موتورن راه اندازی شد. شرکت بنز برای اولین بار از موتور های چهارزمانه و کاربراتوری در اتوموبیل های خود استفاده کرد .


از سال 1920 به بعد پس از آن که این شرکت نو ظهور جایگاه خود را پیدا کرد وارد عرصه ماشین های مسابقه شد و از آن موقوع شروع به ساخت ماشین های مشهور و گران قیمت خود کرد که در آن دوران مشهور بود. این شرکت در سال 1920 بنز اس ال کا را تولید کرد که در پیست ها و مسابقات بسیار پر سرعت بود به طوری که علاوه بر شرکت بنز دیگر اسپانسر های مسابقات رالی هم به این ماشین روی آورده و برای مسابقات خود از این ماشین بهره گرفتند 33 دستگاه از این ماشین تولید شد در دوران خود که بیشتر از نصف آن در مسابقات مورد استفاده قرار گرفتند.


در سال 1934 مرسدس بنز نخستین ماشین خود را تولید کرد که موتور آن در انتهای ماشین قرار داشت  این ماشین مرسدس بنز 130 نام داشت  همچنین در این سال یک خودرو دیگر هم این شرکت وارد بازار کرد و عرضه رساند که به مرسدس 500 کا معروف بود این مدل الهام گرفته از روی مدل اس ال کا بود که برای جلب توجه مشتریان ثروت مند ساخته شده بود و این شرکت توانست تعداد بسیار زیادی از این مدل را به فروش برساند.


دربازه زمانی سال های 1940 تا 1950 این شرکت به دلیل جنگ جهانی نتوانست خودرویی تولید کند اما پس از اتمام جنگ مرسدس بنز ماشین خود را به نام بنز 300 معرفی کرد .این ماشین دارای آپشن های بسیار عجیب و حیرت آور د دوران خود بود از جمله مجهز بودن به رادیو و...


درسال 1892 بنز خودرویی کلاسیک تولید کرد که دارای استاندارد های روز صنعت آن دوران بود این مدل که نام آن بنز ولو بود بسیار زیاد نسبت به مدل های دیگر این شرکت تولید شد چراکه هدف این شرکت از ساخت این مدل از مرسدس بنز این بود که بتواند تمام مردم را صاحب ماشین کرده و آن ها را از کالسکه های خود دور کند و در این کار موفق هم بود که توانست جایگاه خود در بین سازنده های ماشین تثبیت کند و همچنین جزء یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان خودرو در آن دوران بشود.


نمایندگی کامیون بنز در ایران:


شرکت ایرانی ستاره ایران نمایندگی رسمی خودرو های بنز در داخل ایران میباشد و این شرکت دارای تعمیرگاه های اختصاصی خودرو های مرسدس بنز و همچنین تامین کننده و وارد کننده قطعات این ماشن در سرتاسر ایران می باشد.