شرکت فاو خودروساز چینی


شرکت خودرو سازی چینی فاو در سال 2009 بزرگ ترین شرکت تولید کننده ماشین آلات صنعتی و دومین شرکت بزرگ خودروسازی چین محسوب می شد این شرکت در سال 2008 بیش از 1.5 میلیون وسیله نقلیه تولید کرد. این شرکت با فولکس واگن جنرال موتور آئودی تویوتا و مزدا همکاری میکند که کار مونتاژ کردن محصولات این شرکت ها را در چین بر عهده دارد. این شرکت فعالیت خود را درسال 1958 شروع کرد فاو بیشتر کامیون های سنگین خود را به کشور های روسه و اردن ارسال میکند و از ماشین های سواری خود در کشور های مصر و مکزیک و ایران و... ارسال میکند.
اگر چه فاو چهارمین خودروسازی چینی بود در گذشته با این حال با سرمایه گذاری اولیه فولکس واگن در سال 1990 آن را تبدیل به دومین شرکت خودرو سازی چین کرد.

نمایندگی های فاو در ایران


شرکت سیبا موتور نمایندگی رسمی فروش محصولات فاو چین است این شرکت مقام اول را در خدمات فروش در سال گذشته کسب کرد و توانست جایگاه خوبی برای خود ایجاد کند تا بتواند محصولات خود را با اطمینان به دست مصرف کنندگانش برساند این شرکت تمام محصولات فاو چین را مونتاژ و تولید کرده برای مثال ساخت کشنده های تک محور و جفت محور یا ماشین های سواری این شرکت را مونتاژ و تولید میکند.