شرکت خودرو سازی فوتون

 

شرکت فوتون شرکتی چینی تبار است که در این کشور فعالت می کند این شرکت کامیون و اتوبوس و وسایل نقلیه عمومی و همچنین ماشین آلات کشاورزی را تولید میکند دفتر مرکزی این شرکت در پکن قرار دارد این شرک در سال 1996 میلادی تاسیس شد و در ابتدا به ساخت ماشین آلات کشاورزی از جمله تراکتور مهارت داشت. 


شرکت فوتون بر خلاف شرکت های دیگر بیشتر به تمایل داشتن نماندگی رسمی و ساختمان های رسمی در کشور های مختلف است که برای مثال این شرکت در کشور های موسکو و در کشور چین تقریبا تمام شهر های آن نمیاندگی و ساختمان بزرگی دارد این شرکت خودرو سازی به صورت کلی در طول تاریخ با هیچ شرکت دیگری فعالیت ندارد و هیچ شریکی در صنعت ندارد و به صورت مستقل کار کرده و محصولات خود را به بازار عرضه میکند که به صورت کلی این موضوع را میتوان از نمایندگی های زیادی که در جهان دارد متوجه شد. 


شرکت خودروسازی فوتون در قرن بیستم میلادی به صورت چشم گیری پیشرفت داشت که این پیشرفت از زمانی شروع شد که توانست ماشین های سنگین خود را به چند کشور در قاره آفریقا و همچنین در قاره آمریکا صادر کند این امر سبب شد در این قرن این شرکت یکی از بهرتین و بزرگ ترین های صنعت خودرو سازی سنگین بشود و بتواند جایگاه خود را در بین تمامی تولید کنندگان خودرو سازی بزرگ از جمله بنز دیزل و ... پیدا کند.


نمایندگی شرکت فوتون


نمایندگان شرکت فوتون هم در ایران وجود دارد که از زمان ورود به داخل کشور بسیار جا افتاده و فروش خوبی را برای خود رقم زد این نمایندگان در ایران از جمله شرکت سایپادیزل در ایران می باشد این شرکت نماینده فوتون در ایران می باشد و وظیفه تامین قطعات خودرو های این شرکت را بر عهده دارد.