کشنده هوو


کامیون هوو ساخت کشور چین و یکی از محصولات کارخانه سنوتراک است. این شرکت در زمینه طراحی و ساخت انواع ماشین آلات سنگین و سبک فعالیت دارد. تولید کننده کشنده هوو 25% از کل سهام کارخانه man آلمان را خریداری کرده است.
واردکننده کشنده هوو در ایران شرکت ایران‌خودرو است. کامیون هوو چیزی در حدود 1.7 درصد از تمام ماشین آلات سنگین کشور را به خود اختصاص داده است.
سیستم ترمز این کشنده ها به دلیل نقص فنی دچار مشکل است و همین موضوع آمار تصادفات کامیون هوو را افزایش داده و این مورد یکی از مشکلات عمده این کامیون محسوب می‌شود.
این در حالی است که شرکت ایران‌خودرو به عنوان واردکننده کشنده هوو مدعی است که کامیون های کشنده ای که این شرکت در سال 1384 به بازار ایران وارد کرده است هیچگونه مشکل فنی در سیستم ترمز آن وجود ندارد. اما جاده های ایران را مناسب این کامیون نمیدانند. و دلیل آن را عدم بروز مشکلاتی جدی در صنعت حمل و نقل کشورهای دیگر بیان کرده اند. شرکت سنوتراک به تازگی کار خود را با واردکننده های خودرو در ایران شروع کرده و آشنایی چندانی با وضعیت راه ها در ایران ندارد. این درحالی است که تولیداتی مانند ولوو ، ایوکیو و بنز بیشتر از نیم قرن است که وارد بازار ایران شده اند.

کشنده هوو مزایا و معایب


سرعت دیفرانسیل این کامیون ها بسیار زیاد است و این موضوع یکی دیگر از مشکلات فنی کشنده هوو محسوب می شود. افزایش سرعت دیفرانسیل به ویژه اگر در سرازیری باشید کارایی سیستم ترمز را کمتر می کند.
البته راهکار این مشکل هم خرید کامیون هایی است که از دیفرانسیل سنگین و کم سرعت استفاده می کنند. و همین موضوع تا حدود زیادی نقش نقص فنی در کاهش تصادفات را کاهش میدهد.
به علاوه حجم زیاد روغن موتور، کمبود قطعات یدکی و مصرف سوخت بالا از دیگر معایب کشنده هوو است.

مزایای خرید کشنده هوو


شاید کشنده هوو در سیستم ترمز خود دچار مشکلاتی باشد اما مزایایی که این کامیون ها دارند مشتریان را به خرید این خودرو ترغیب میکند.
از مهمترین مزایای کامیون هوو می توان به ارتفاع مناسب اتاق کشنده، موتور قوی و پرقدرت ، دید عالی از داخل کابین و تولید صدای بسیار کم است.