شرکت جک


شرکتی چینی تبار است که در سال 1964 تاسیس شد این شرکت در سال 2001 در بورس شانگهای تثبیت شد این شرکت در سال 2000 با شرکت هیوندای قراردادی بر مبنای مونتاژ خودرو های  این شرکت بست که این قرار داد تا سال 2007 ادامه پیدا کرد و بعد از آن مشارکت این دو شرکت با یکدیگر قطع شد. از سال 2007 این شرکت شروع به ساخت و تولید محصولات خود کرد با برند خود که در این امر بسیا موفق واقع شد خودرو های تولید این شرکت با توجه به قیمت مناسب خود و دارا بودن کارایی نسباتا خوب توانسته است در کشور های آسیایی جایگاه خوبی را پیدا کند.

همین امر سبب شد که این شرکت بتواند جزء بهترین شرکت های تولید کننده خودرو های سواری مدرن بشود در سال 2009 شرکت خودرو سازی جک اولین خودرو خود را به بازار جهانی عرضه کرد در سال 2010 این شرکت تمام فعالیت خود را بر روی خودرو های سواری قرار داد و سبب تولید خودرو های جدید بشود.

در سال 2010 خودروی تولیدی این شرکت جزء پرفروش ترین خودرو های کشور چین شد و توانست با فروش 458.500 دستگاه خودروی جک در سال 2011 فروش این شرکت سیر سعودی خود را طی کرد و در نهایت در سال 2012 فروش خودروهای این شرکت کم تر از دوسال اخیر آن شد. این شرکت از سال 2010 به بعد به تولید کامیونت های خود نیز پرداخت.


نمایندگی شرکت جک در ایران


شرکت کرمان موتور در ایران نمایندگی شرکت جک می باشد که کار فروش محصولات این شرکت را در ایران انجام میدهد این شرکت عهده دار تامین قطعات و واردات خودرو های شرکت جک به ایران می باشد این شرکت خودروهای گروه جک را با اقساط بلند مدت به فروش میرساند که با توجه به قیمت پایین و کارایی نسبتا خوب در برابر قیمت خودرو های این شرکت سبب شد که در ایران و همچنین کشور های دیگر همسایه طرفداران خود را به دست آورد.