شرکت ولوو پیشرو در تولید کامیون و کشنده


شرکت ولوو برندی است که در ابتدای ماه می 1915 میلادی فعالیت خود را با تولید نوع خاصی از بلبرینگ ها آغاز کرد. و تولیدات آن شامل انواع خودروهای سبک و سنگین، کامیون و کشنده های پر قدرت و توانمند است.


ولوو پس از گذشت 9 سال فعالیت در زمینه تولید قطعات صنعتی خودرو در سال 1924 با همکاری برخی اعضای هیئت مدیره شرکت های SKF و اسار گابریلسن به عنوان زیر مجموعه ای از گروه SKF راه اندازی شد. شرکت ولوو با هدف تولید خودروهایی که توانایی کار در هوای سرد سوئد را داشته باشند و قادر به حرکت بر روی سطح یخ زده جاده ها باشد تاسیس گردید.


پس از گذشت 3 سال شرکت خودروسازی ولوو در شهر گوتنبورگ اولین خودروی تولید خود را با نام تجاری OV4 در 14 آوریل 1927 به بازار عرضه کرد.
در طی 2 سال یعنی تا اواخر سال 1929 میلادی وولو فقط 996 دستگاه از این خودرو ها را تولید نمود. و پس از آن OV4 جای خود را به PV651 داد.


شرکت ولوو و درخشش در صنعت خودروسازی اروپا


حالا و در سال 1950 بعد از حدود 35 سال فعالیت ولوو در زمینه تولید خودرو های لوکس این شرکت تصمیم گرفت تا خودروهای ارزان تری را برای استفاده اغلب خریداران تولید کند. این تصمیمی بود که باعث ایجاد تحول بزرگی در این شرکت و آغاز دوره درخشش ولوو در میان شرکت های خودروسازی شد.


محصولات ولوو


شرکت ولوو یکی از بزرگترین تولید کننده های انواع خودروهای سبک و سنگین مانند : تولید انواع کشنده، تریلر، کامیون، اتوابوس، تجهیزات ترابری، سامانه های پیش رانش دریایی و صنعتی و قطعات مورد نیاز صنعت هوافضا و خدمات مالی را شامل می‌شود.
محبوبیت و شهرت ولوو بیشتر بخاطر تولید کامیون ولوو و یا به عبارتی ولوو تراکس است.
کشنده های ولوو یکی از پر قدرت ترین کشنده هایی است که این شرکت را در صدر کمپانی های معروف و بزرگ کامیون سازی جهان قرار داده است.


نمایندگی ولوو در ایران


اولین کامیون ولوو در سال 1984 توسط شرکت ایران کاوه در ایران تولید شد. ولوو برای سازندگان ایرانی احترام خاصی قائل است بطوریکه تنها تولید کننده کشنده و کامیون هست که در وب سایت رسمی خود بخش زبان فارسی راه اندازی کرده است.
کمپانی سوئدی ولوو تصمیم دارد پیش از سال 2020 میلادی انواع کامیون و کشنده های مدرن و پیشرفته خود را روانه بازارهای جهانی کند.