بنزین گران شد با توجه به اخبار دولت در روز 25 آبان 98 بنزین از سوی دولت به صورت تک نرخی و دو نرخی در آمد و این تغییر قیمت سبب شده تا بسیاری از افراد موجب آشوب و نگرانی شود ، کامیون‌داران و رانندگان تاکسی با داشتن اعتراض به این نوع گرانی سبب شد تا دولت تجدید نظر کرده و سهمیه این دسته از افراد را افزایش بدهد ، اما نگرانی اصلی رانندگان و کامیون داران در این مورد است که با گران شدن بنزین و در پی آن به مراتب قیمت لاستیک و انواع ابزار ها و قطعات مصرفی ماشین های سنگین و نیمه سنگین گران خواهد شد و با این گرانی دیگر نخواهند توانست به خوبی کارکنند و در آمد خوبی داشته باشند ، به همین دلیل بود که در طی روز های اخیر این دسته از افراد جامعه در پی این گرانی موجب ناراحتی شده دست به اعتراض زدند.

گفته های رهبر در مورد بنزین

اما به گفته های رهبر  جناب اقای خامنه ای (ره) رانندگان و مردم نباید نگران باشند و این اطمینان خاطر را به مردم و قشر راننده جامعه خواهم داد که در پی این گرانی ها تاثیری بر روی دیگر کالا ها نداشته باشد و همچنین در این زمینه به تمام مردم کشور این اطمینان را خواهم داد که تنها بنزین گران شود و قیمت دیگر کالا های داخلی و خارجی افزایش پیدا نکند.

در پی گرانی بنزین و سوخت در ایران بسیاری از وسایل ها و مایحتاج ها در ایران گران شد با توجه به گفته رهبر انقلاب اسلامی هیچ گرانی رخ نخواهد داد اما پس از گذشت یک هفته از این شلوغی ها همچنان شاهد گران شدن وسایل و قطعات خودرو کامیون و.... خواهیم بود ، با گران شدن روغن یکی از اصلی ترین وسایل مصرفی در بین کامیون داران و رانندگان سبب ناراحتی این دسته از افراد شد.

گرانی قطعات ماشین

لاستیک های گران سبب شد بار دیگر بازار های داخلی و رانندگان را به آشوب کشانده و موجب شود دست به اعتراض بزنند ولی این اعتراضات هیچ نتیجه خوبی را به همراه نداشته است.

اما هدف اصلی دولت از گران کردن بنزین در ابتدا کاهش آلودگی هوا در داخل کلان شهر ها بود ، و در نتیجه سبب شده است تا این شلوغی کاهش پیدا کند ، هدف دیگر و دلیل دیگر دولت از گرانی بنزین ارزان بودن قیمت بنزین در ایران نسبت به کشور های اطراف آن می‌باشد به همین دلیل مسئولین ایران تصمیم به گران کردن بنزین گرفتند.

اما همچنان انتظار می‌رود با گران شدن بنزین قطعات مصرفی از جمله روغن موتور ، لنت ترمز و.... گران نشود ، که اگر دچار افزایش قیمت شود این افزایش بر روی دیگر کالا ها تاثیر خواهد گذاشت و موجب خواهد شد که مردم دوباره در وضعیت بدتر اقتصادی قرار بگیرند و حتی رانندگان و کامیونداران که ضعیف ترین قشر جامعه را تشکیل می‌دهند دچار مشکل شوند.  

قیمت بنزین

قیمت و سهمیه جدید بنزین و نرخ اعلامی از سوی دولت برای سواری ها و ماشین های شخصی و تاکسی به شرح زیر است :


سواری شخصی

سهمیه برای خودرو های بنزینی : 60 لیتر

سهمیه برای خودرو های دوگانه سوز : 30 لیتروانت باری کم مصرف و پر مصرف
سهمیه وانت باری کم مصرف بنزینی : 200 لیتر
سهمیه وانت بار کم مصرف دوگانه سوز : 60 لیتر
سهمیه وانت بار پر مصرف بنزینی : 300 لیتر
سهیمه وانت بار پر مصرف دوگان سوز : 120 لیترتاکسی
سهمیه تاکسی بنزینی : 400 لیتر

سهمیه تاکسی های دوگانه سوز : 200 لیتر