مدیر عامل شرکت ایران خودرو افزود در حوزه مواد اولیه در صنعت خودرو سازی توانستیم تا به امروز 90 درصد مواد اولیه یک خودرو را در داخل کشور تولید کنیم در وی افزود در مورد 10 درصد باقی مانده با شرکت های صنایع پتروشیمی صحبت هایی داشتیم که قرار شد به ما در ساخت ملزومات خودرو سازی یعنی همان 10 درصد کمک کرده تا به خود کفایی کامل در این زمینه دست پیدا کنیم.

مدیر عامل ایران خودرو افزود با توجه به قرار داد های میان این شرکت و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) قرار شد تا 700 دستگاه از شرکت ایران خودرو دیزل برای قرارگاه خاتم الانبیاء که یکی از مهم ترین ارگان های کشور در ساخت و آبادی می‌باشد تحویل داده شود به این دلیل شرکت ایران خودرو دیزل تصمیم بر آن گرفت که بتواند در تمام قسمت های تولید این ماشین های سنگین به خود کفایی کامل برسد به همین سبب تصمیم گرفت با مذاکرات بین شرکت نفت و فرآورده های نفتی ایران و شرکت های سازنده قطعات خودرو به آمار 100 درصدی دست پیدا کند.

وی افزود در تلاشیم تا بتوانیم تمامی کار هارا به خوبی پیش برده و به اهداف خود و قرار داد امضاء شده میان قرارگاه و شرکت ایران خودرو دیزل تمامی محصولات را در زمان مشخص شده به این ارگان تحویل بدهد ، همچنین با قرار داد امضاء شده میان شرکت ایران خودرودیزل و مدیریت قرارگاه تصمیم بر آن شد که این شرکت مسئولیت نوسازی ادوات و ماشین آلات این ارگان را برعهده بگیرد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت میز تولید داخلی محصولات وارداتی توسط شرکت راه اندازی شده است تا بتواند تمام نیاز های خود را در داخل کشور برطرف کند. وی افزود با توجه به خود کفایی 85 تا 90 درصدی داخلی امروزه ما می‌توانیم در سال 25 هزار دستگاه کمپرسی و کامیون تولید کنیم و به بازار های داخلی و خارجی به دست مصرف کنندگان برسانیم.


تاکنون توانسته ایم 37 قطعه از تولید یک کامیون کمپرسی که شامل 87 قطعه می‌باشد را تولید کنیم و همچنین 11 قطعه در دست تست هستند تا به نتیجه دلخواه برسند و بدون مشکل بتوانیم با استفاده از آن ها به خود کفایی نسبی برسیم ، به همین دلیل این شرکت توانسته است به خوبی پیشرفت کرده و از دانش و صنعت داخل استفاده کند.

با توجه به صحبت های انجام شده توسط این شرکت تصمیم بر آن شد که بتواند به خوبی در ادامه مسیر از نیرو جوان و فعال استفاده کنیم و همچنین در صنعت ساخت ماشین آلات داخلی از جمله کمپرسی ، ماشین های راه سازی و شهرسازی به سطح تولید بالایی دست پیدا کنیم.