به نقل از خبرگزاری خودروکار، روزهای پایانی اردیبهشت ماه بود که رئیس اتحادیه مکانیسین های تهران از رشد 70 درصدی قیمت روغن موتور خودروها در سکوت خبر داد.
علیرضا نیک آیین درباره خطر این امر هشدار داد ، این موضوع منجر به مراجعه نا به هنگام خودرو داران برای تعویض روغن می‌‎شود که همین امر مشکلات اساسی برای خودرو ها و آلودگی هوا به دنبال خواهد داشت.
این درحالی است که کارخانه ها معتقدند افزایش قیمت تهیه مواد اولیه وارداتی موجب افزایش قیمت تمام شده روغن موتور شده است و این موضوع قابل اجتناب نبوده است.
ریاست اتحادیه فروشندگان لاستیک ، روغن و فیلتر با تایید این موضوع تاکید کرد افزایش قیمت روغن موتورهای دیزلی 60 درصد و روغن موتورهای بنزینی 70 درصد رشد داشته است. در حالی که تعیین قیمت و نظارت بر رعایت آن به عهده سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و نیز سازمان صمت بوده و این اتحادیه توان اجرایی در این زمینه ندارد.
او در ادامه چنین گفت که : محصولاتی که در گذشته تولید شده است با قیمت روز در بازار عرضه می‌شود و این امر نگرانی هایی را برای واحدهای تعویض روغن و خودرو داران ایجاد نموده است.
در پی این خبر دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران کشور از کمبود روغن موتور کامیون ها از اوایل اردیبشهت ماه امسال خبرداد و خاطر نشان کرد: با افزایش قیمت 60 درصدی روغن موتور ، شاهد کمبود این محصول در بازار خواهیم بود.
چند روز بعد از انتشار این اخبار ، سازمان تعزیرات حکومتی در این خصوص عنوان کرد این سازمان هیچ مجوزی برای افزایش قیمت روغن موتور از طرف سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان دریافت نکرده است و این اقدام را خلاف قانون دانست.

در همین خصوص رئیس اتحادیه بنگاه‌های مسافربری در گفتگو با خودکار ابراز داشت : امسال در پی افزایش قیمت لاستیک و روغن موتور این واحد صنفی دچار مشکلات جدی شده است. او در ادامه می گوید: قیمت تعویض روغن و فیلتر یک اتوبوس نزدیک به 1 میلیون تومان بوده و این امر از توان رانندگان خارج است.
انصافی در ادامه اضافه می کند : با وجود کمبود لوازم یدکی در بازار موجب زمین گیر شدن خودرو ها شده است. علاوه بر این که لوازم یدکی چینی بی کیفیت هزینه مضاعفی را به خودرو داران تحمیل می‌کند.
خودروکار در ادامه گزارش خود می نویسد : فریدون احمدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این موضوع که افزایش قیمت روغن موتور به دلیل عدم تولید مستقیم این محصول در کشور اجتناب ناپذیر است گفت : افزودنی های مورد نیاز برای تولید روغن موتور وارداتی است و این افزایش قیمت به نرخ دلار وابسته است.
این درحالی است که کامیون داران و فعالان در این حوزه با انتقاد از این گفته ها عنوان می‌کنند روغن موتور در طول یک ماه 3 تا 4 برابر رشد داشته و قیمتی که صبح اعلام می شود تا عصر ثابت نمی‌ماند.